POKAZY STRAŻACKIE W ŻŁOBKU

12 czerwca 2019 r. z inicjatywy pani Kasi – opiekunki z gr. II nasz Żłobek odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna Żywiec – Sporysz. Nasze dzieci miały okazję wsiąść do bojowego wozu strażackiego, przymierzyć hełm i obejrzeć sprzęt używany w działaniach ratowniczych. Na koniec strażacy włączyli sygnały alarmowe dźwiękowe i świetlne, co spotkało się z wielkim entuzjazmem najmłodszych ochotników. Każde dziecko otrzymało upominek w postaci opaski odblaskowej.

To było wielkie wydarzenie dla nas wszystkich, gdyż nigdy wcześniej tego rodzaju pokazy strażackie nie odbyły się w naszym żłobku. Dzieci z dwóch najstarszych grup były bardzo zainteresowane, a zarazem przejęte, mogły bowiem z bliska zobaczyć prawdziwy wóz strażacki oraz strażaków w mundurach i hełmach. Najbardziej jednak były podekscytowane możliwością wejścia do takiego wozu i poczucia się strażakiem choćby na chwilę :-)

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej Żywiec – Sporysz za przyjazd do naszego żłobka i umożliwienie dzieciom uczestnictwa w pokazach strażackich. Wspomnienia na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych dzieci.

Zdjęcia z pokazów strażackich dostępne są w galerii zdjęć – zapraszamy do ich obejrzenia :-)